0533 763 88 60

Ürünlerimizi mağazamız üzerinden hemen sipariş verebilirsiniz. Hemen SİPARİŞ VER.

Aroma Terapi Yağları ve Buhurdanlıklar


Arapça kökenli bir kelime olan buhur, yakıldığında kendine özgü güzel koku ve duman çıkaran tohum, kök ve bitkilere verilen genel bir isimdir. Buhurdanlıklar çok eski zamanlardan beri hem hoş kokuların ortama yayılması için hem de şifalı koku özelliklerinden yararlanılması için kullanılmışlardır.

Bilindiği gibi aromaterapi yağları ya da uçucu yağlar sadece güzel koku vermekle kalmazlar, vücut üzerinde pek çok yarar sağlayarak etkili bir şifa özelliği gösterirler. Özellikle kronik bronşit ya da astım gibi rahatsızlıkları olan kimselerin daha rahat nefes almasına olanak tanırlar. Özellikle günün yorgunluğunu gidermek ve sakinleşmek için buhurdanlık kullanabilirsiniz.

Buhurdanlığın kullanım alanlarının başında ise meditasyon ya da yoga gibi uygulamalar gelir. Yoğun dikkat ve odaklanma gerektiğinde zihin kontrolü tam olarak sağlanamadığında buhurdanlıklar etkili çözümler sunabilir. Koku özellikleri dengeli bir şekilde ortama yayılacağı için çok rahat bir şekilde dikkatinizi zihniniz ya da kendiniz üzerinde toplayabilirsiniz.

Buhurdanlık kullanarak iyi ruh haline, ortam enerjisi temizlemeye, sakinleşmeye, şifalı özellikleri bulmaya ihtiyaç duyduğunuzda “Life&Secret” olarak sizlere sunduğumuz buhurdanlık çeşitlerimize göz gezdirebilirsiniz.

*Buhurdanlık kullanımı öncesinde bulunduğunuz ortamı havalandırmak yararlı olacaktır. Havalandırma sonrasında ise tüm camları kapatmalı ve odada hava akışı olmamasına dikkat etmelisiniz.

*Buhurdanlığın üst kısmında bulunan çanak bölmesine su ve uçucu yağ konmalıdır. Çok yoğun bir koku istenirse sadece yağ kullanılabilir. Ancak bu durumda keskin ve kısa süreli bir koku yakalarsınız. En ideal kullanım su içine karıştırılarak kullanımdır.

*Daha sonra alt kısımda yer alan mumluk bölümüne bir adet tealight mum koyarak yakınız. Mum yandıktan sonra üst kısımda yer alan çanak kısmını ısıtacak ve eşsiz kokular ortama yayılacaktır.
Bizimle İletişime Geçin