0533 763 88 60

Ürünlerimizi mağazamız üzerinden hemen sipariş verebilirsiniz. Hemen SİPARİŞ VER.

Palo Santo Tütsü


Şaman ritüellerinin vazgeçilmez parçası olan Palo Santo aynı zamanda “Kutsal Ağaç” adı ile anılıyor. ‘Palo’ insanı ayakta tutan bir baston, ‘Santo’ ise ilahi gücü ifade ediyor.

Palo Santo tütsüsü Güney Amerika’ da 900 yıldan uzun bir zamandır kullanılan en kadim tütsü malzemelerinden biridir. Şamanların pek çok tedavi ve seremonilerinde kullandıkları Palo Santo tütsüsü bedenimiz ve bulunduğumuz mekandaki düşük frekanslı enerjiyi temizler. Yatıştırıcı, arındırıcı ve iyileştirici güçleri bizi yeniler, yaşam alanlarımızın enerjisini temizleyip canlandırır.Bedenimizin yerküre ile kurduğu bağ derinleşir. Yenilenmek istediğiniz her an Palo Santo’ nun binlerce yıldır süregelen kadim bilgeliği sizinle olsun…
Koku: Ağacın doğal reçinesinden gelen narenciye,çam ve nane notaları taşıyan etkileyici bir koku yayar.
Renk: Ağacın kendi gövdesindeki doğal renk değişimlerinden dolayı çubuklarınız farklı renk tonlarında olabilir. Ürünlerde renk ya da kokuyu değiştirecek hiçbir ek malzeme kullanılmaz.
Yetiştiği ülke: Ekvador
Hasat ve Üretim Özelliği: Ekvador’ da devlet tarafından denetimli bir şekilde sürdürülebilir tarımla yetiştirilen Palo Santo ağaçlarından üretilir. Hiçbir canlı Palo Santo ağaç tütsü yapılmak üzere kesilmez. Doğal ölümü gerçekleşerek düşen dal ve gövdeler toplanıp kesilerek tütsü çubukları haline getirilir.
Botanik ve Yerel Adları: BurseraGraveolens-Palo Santo-HolyWood
Kullanım Şekli: Palo Santo’ nuzu en ucundan 30 sn süresince yakarak minik bir alev oluşmasını sağlayın. Üfleyerek söndürdüğünüzde yaklaşık 1.5-2 dakika süresince çubuk tütmeye devam edecektir. Bu süre bulunduğunuz ortama koku salması için yeterlidir. Çubuğunuz birkaç dakika içinde kendi kendine söner. Aynı çubuğu her ihtiyaç duyduğunuzda en ucundan yakarak en az 10-12 kez kullanabilirsiniz.
Detay Bilgiler: Palo Santo’ nuz kullandıktan bir süre sonra kendi kendine sönecektir. Bu süreçte ateşe dayanıklı bir malzeme üzerinde tutunuz. Ürünler 10 cm uzunluğunda olup elde kesildiklerinden farklı kalınlık ve şekilde olabilirler. LİFE & SECRET tütsü çubuklarının üretimi Ekvador ve Peru’ da yetiştirilen ağaçların doğal bir şekilde kuruyan dallarından sürdürülebilir tarımla gerçekleştirilir.

PALO SANTO denemenizi özellikle tavsiye ettiğimiz alanlar:
• Meditasyon ve Nefes Çalışmaları
• Yoga Seansları
• Konsantrasyon ve Yaratıcılık gerektiren anlar
• Yeni bir eve/ofise taşındığınızda
• Enerjinizi düşük, kendinizi keyifsiz ve de hasta hissettiğinizde
• Sabah güne başlamadan, gece ise yatmadan önceki; eskiden arınma ve yeniye hazırlanma ritüellerinizde
• Yeni Ay ve Dolunay ritüellerinizde


Günboyu dinlenip yenilenmek adına tüm nefes alma anlarınızda huzur veren kokusuyla Palo Santo ahşap tütsülerini denemenizi tavsiye ederiz.

ÖD AĞACI
Aquilaria familyasına mensup olan Asya ve Uzakdoğu’ da koku özellikleri bakımından büyük bir saygı gören ve aynı zamanda da geniş kesimlerin eşsiz kokusundan yararlandığı Öd Ağacı sağlık açısından fizyolojik ve psikolojik olarak pek çok yarara sahiptir. Herşeyden önce güçlü bir sakinleştirici olması ile öne çıkmaktadır. Gün içerisinde ya da sonunda duymuş olduğunuz yorgunluğu öd ağacının ılık, dingin ve odunsu kokusu ile birlikte kolayca üzerinizden atabilirsiniz. Hindular için Öd Ağacı güçlü bir afrodizyak etkisi göstermektedir.Hormonları doğru bir şekilde dengelediği için pek çok özel anda Öd Ağacı günümüz Hinduları arasında hala yaygın bir uygulamadır. Aynı zamanda Hindular Öd Ağacını, ölülerinin arkasından esenlikle ruhlar aleminde yol alsınlar diye kullanmaktadırlar.

Öd Ağacının yararları:
• Hoş, naif ve herkesin hoşuna gidecek yumuşak bir kokuya sahiptir. Bu yüzden kötü kokuya sahip olan ortamlarda güzel ve ferah bir etki bırakır.
• Sağlamış olduğu rahatlık hissi sebebiyle kişinin stres, kaygı, endişe, mutsuzluk gibi durumlardan kolayca çıkmasını ve huzur bulmasını sağlamaktadır.
• Öd Ağacı kişinin kendi benliğini fark etmesi için gereken tüm özellikleri barındırır.
• Solunum yollarında rahatsızlığı olan kişilere, özellikle soğuk algınlığı olan kişilere iyi gelmektedir. Solunumu kolaylaştıran yapısı sayesinde rahat bir şekilde nefes alınmasını sağlamakta, mevcut rahatsızlıkları ise gidermektedir.
• Güçlü bir çakra ve duygu dengeleyicidir. Çakralar bilindiği gibi vücuttaki temel enerji alanlarıdır. Öd Ağacı çakraların dengelenmesine yardımcı olur. Kişinin enerji akışını düzenler, aynı zamanda kolay bir şekilde duyguların iyileşmesini sağlar.

BAKIR TÜTSÜLÜK


Bizimle İletişime Geçin